На основание чл.23, ал.4, т.1 от ЗМСМА Общинският съвет се свиква на заседание на 17.02.2012 год. /петък/ , което ще се проведе от 10.00 часа в салона на община Ново село при следния

1. Полагане клетва от общински съветник, във връзка с прекратяване пълномощията на Иван Методиев.
2. Кандидатстване на община Ново село, област Видин за финансиране по програма за Трансгранично сътрудничество България – Сърбия с Проект „Нови работни места за по-чисто бъдеще – Социално предприемачество и по-устойчиво управление на отпадъците”.
3. Участие на община Ново село, обл. Видин като партньор в открита процедура по схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ, заедно с община Видин по «Подкрепа за развитие на регионалния туристически продукт и маркетинг на дестинациите» , ОП «Регионално развитие».
4. Утвърждаване на поименния списък за капиталови разходи на община Ново село, област Видин за 2012 година..
5. Приемане на отчет за направените разходи за командировки от кмета на общината и председателя на ОбС за периода 01.10.2011 г. – 31.12.2011 г.
6. Допълване на Правилника за дейността на Общинския съвет, неговите комисии и взаимодействието му с общинската администрация мандат 2011-2015 и конституиране на Комисия към ОбС за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси на лица, заемащи публични длъжности.
7. Приемане на Отчет за изпълнение на бюджета на Община Ново село, област Видин за 2011 година .
8. Определяне възнаграждението на общинските съветници за участие в заседание и постоянни комисии.
Вносител: Председател ПК „БФИРУС”
9. Приемане Бюджета на община ново село, област Видин за 2012 година.
10. Отчет на Комисията за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
11. Финансиране на курс за водачи на МПС категория „В” на ученици от 12-ти клас на СОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с. Ново село.
12. Разглеждане на искане на Жанета Томова Стоянчева, собственик на поземлен земеделски имот с Пл. № 143 002, местност „Чобанка” – землище с. Ново село, отразено в нейно заявление с вх. № ТУ-38-33 от 10.01.2012 г.
12. Разни:
а/ молби за еднократни помощи;
б/ молба за закупуване на общинска земя.

Председател на ОбС: /п/