На основание чл.23, ал.4, т.1 от ЗМСМА Общинският съвет се свиква на заседание на 30.01.2017 год. /понеделник/, което ще се проведе от 10.00 часа в салона на община Ново село при следния

1. Доклад относно приемане бюджета на община Ново село за 2017 година.
2. Приемане на Поименен списък за капиталови разходи на община Ново село за 2017 година.
3. Освобождаване на граждани и фирми от такса “Битови отпадъци” за 2017 година в община Ново село, област Видин.
4. Откриване на процедура за продажба чрез публичен търг с явно наддаване на имот № 180031 и имот № 180032, частна общинска собственост, начин на трайно ползване: лозе, находящи се в местност „Край село”, в землището на с. Винарово, общ. Ново село, обл. Видин.
5. Откриване на процедура за продажба чрез публичен търг с явно наддаване на имот с идентификатор 52180.61.1, частна общинска собственост, начин на трайно ползване: лозе, находящ се в местност „Голямо бърдо”, в землището на с. Ново село, общ. Ново село, обл. Видин. Вносител: Кмет на община
6. Приемане на Годишен мониторингов доклад през 2016 г. за изпълнението на „План за действие на Община Ново село в изпълнение на областната стратегия за интегриране на българските граждани от ромски произход и други граждани в уязвимо социално положение живеещи в сходна на ромите ситуация, с период на действие 2014 – 2020 г.”
7. Приемане на Общински план за младежта – 2017 г. в изпълнение приоритетите на Националната стратегия за младежта (2012-2020) и Закона за младежта.
8. Кандидатстване на Община Ново село пред Министерство на труда и социалната политика по Проект „Красива България”, Мярка М01 – „Подобряване на обществената среда в населените места” за обект „Ремонтни работи на лятно кино „Земеделец” с. Ново село”.
9. Кандидатстване на кметство Флорентин, община Ново село пред Министерство на околното среда и водите – Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда, за кампанията „За чиста околна среда – 2017” с проект „Облагородяване и благоустрояване на зелена площ и възстановяване на детска площадка в УПИ ХХХ, кв.9 на с. Флорентин, общ. Ново село”.
Вносител: Кмет на кметство Флорентин
10. Кандидатстване на кметство Ясен, община Ново село пред Министерство на околното среда и водите – Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда, за кампанията „За чиста околна среда – 2017” с проект «Облагородяване и благоустрояване на терен, разположен в близост до рибарско селище, представляващ имот 000.008 в местността «Бащя» по плана на с. Ясен, общ. Ново село». Вносител: Кмет на кметство Ясен
11. Кандидатстване на кметство Винарово, община Ново село пред Министерство на околното среда и водите – Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда, за кампанията „За чиста околна среда – 2017” с проект «Подобряване и облагородяване на етнографски комплекс «Средна чешма» в село Винарово – любимо място за отдих и за пресъздаване на древните ни обреди и обичаи».
Вносител: Кмет на кметство Винарово
12. Кандидатстване на кметство Неговановци, община Ново село пред Министерство на околното среда и водите – Предприятие за управление на дейностите по опазване на околната среда, за кампанията „За чиста околна среда – 2017” с проект „Изграждане на спортна площадка и зелена зона за отдих в двора на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий” с. Неговановци, общ. Ново село”.
Вносител: Кмет на кметство Неговановци
13. Приемане на отчет за дейността на МКБППМН към община Ново село, обл. Видин за 2016 година.
14. Отчет за изпълнение на решенията приети от ОбС – Ново село през второто полугодие на 2016 г.
15. Отчет, относно направените разходи за командировки от кмета на общината и председателя на ОбС за периода 01.10. – 31.12.2016 година.
16. Предоставяне за безвъзмездно ползване на имот публична общинска собственост, находящ се в поземлен имот с идентификатор 52180.902.423 в с. Ново село .
17. Приемане на Програма за опадване на околната среда на община Ново село за периода 2016 – 2020 г., съгласно изискванията на чл.79 от Закона за опазване на околната среда.

Забележка: Заседанията на комисиите са от 8.30 часа същия ден в сградата на общината. Осигурен превоз с автобус. Тръгване – 08.00 часа от с. Винарово.

1. Анжела Борисова ________________ 7. Горчо Марков _______________

2. Антоанетка Станева ________________ 8. Лидия Микова _______________